021-91007009 utabgasht@gmail.com

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود
021-91007009 utabgasht@gmail.com

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود

حمل کدام وسایل در پرواز ممنوع است؟

حمل کدام وسایل در پرواز ممنوع است؟
ورزشکار هستید و نمی‌دانید که آیا می‌توانید وسایلتان را به داخل کابین هواپیما ببرید؟ نوازنده هستید و از قانون‌های حمل آلات موسیقی در هواپیما اطلاع ندارید؟ هدف شما از سفر، دیدار با خانواده است اما نمی‌دانید سوغاتی‌های شما مجوز عبور دارند یا نه؟ تمام این‌ها سوالاتی است که اگر از کالاهای مجاز برای ورود به هواپیما اطلاع نداشته باشید، قبل از سفر ذهن شما را به خود مشغول می‌کند. اما نگران نباشد، ما در این مطلب سعی کرده‌ایم به بررسی قوانین مربوط به حمل بار در فرودگاه بپردازیم.

 

اقلام دارویی

 

شرکت حمل و نقل هوایی، قوانین کلی را برای حمل کالاهای مجاز در هواپیماها تصویب کرده است. اما برخی از هواپیمایی‌ها هم قوانین مخصوص به خود را در این رابطه دارند. بنابراین برای اینکه در فرودگاه دچار مشکل نشوید، علاوه بر مطاله‌ی قوانین کلی، قبل از پرواز یه سایت هواپیمایی مربوطه مراجعه کرده و قوانین مخصوص ایرلاین را نیز مطالعه نمایید.

 

 

وسایلی را که نمی‌توان باخود به داخل کابین هواپیما برد

برای حفظ امنیت و آرامش مسافرین، بردن وسایل زیر به داخل کابین هواپیما ممنوع می‌باشد:

اشیای تیز: بردن هرگونه اشیا تیز و برنده مانند: انواع چاقو، شمشیر، کارد سنگری، تیغ موکت‌بری، تیغ جراحی، دشنه، قیچی، پنجه بوکس و هرگونه شیا مشابه به داخل کابین ممنوع است.

انواع سلاح گرم: سلاح‌های نظامی، تفنگ‌های شکاری، ساچمه زن و هرنوع تفنگ اسباب‌بازی که به سلاح‌های واقعی شباهت داشته باشد.

انواع مهمات شامل نارنجک‌ها، فشنگ‌ها، دینامیک، انواع مواد آتش‌زا و باروتی، چاشنی‌های انفجاری و مواد محترقه، مواد منفرجه مانند تی‌ان‌تی و سی ۴٫

انواع اسپری‌ شامل: گاز اشک‌آور، گازهای سمی و بی‌حس کننده، گاز فلفلی.

موادی که سریع آتش می‌گیرند مانند: بنزین و کپسول‌های گاز مایع.

لوازم ورزشی: چوب بیلیارد، چوب گلف و هاکی، چوب بیسبال، باتوم اسکی، تیر و کمان.

ابزارآلات: بردن هرگونه بزار مانند: چکش، انبر، پیچ‌گوشتی و سایر ابزارآلات به داخل کابین ممنوع می‌باشد.

هرگونه مواد خوراکی و سبزیجات (در پروازهای بین‌المللی).

انواع عطر ادکلن و اسپری‌های خوشبو کننده.

 

اقلام دارویی

 

وسایلی که می‌توان باخود به داخل کابین هواپیما برد

فندک معمولی، یک بسته کبریت (در بعضی از ایرلاین‌ها)

چاقوی پلاستیکی با لبه‌ی گرد.

صندلی چرخ‌دار بیمار، یک دوربین عکاسی و یک دوربین شکاری، گهواره‌ی کوچک و غذای کودک، مجله و کتاب، کیف دستی زنانه، یک چتر و عصا، پالتو، شال و پتو.

لوازم آرایش به صورت بسته بندی شده و کمتر از ۱۰ گرم.

 

 

کدام وسایل را می‌توان به باربری هواپیما تحویل داد؟

وسایلی مانند: اشیا تیز و برنده، انواع سلاح گرم، لوازم ورزشی و  ابزارآلات را می‌توان با بسته بندی امن و مطمئن به قسمت بار هواپیما تحویل داد. البته به این نکته دقت داشته باشید، که برای حمل وسایلی مانند اسلحه و شمشیر باید مجوزهای لازم را داشته باشید.

تمام سلاح‌های گرم که در داخل چمدان قرار داده می‌شوند، باید خالی از گلوله و در محفظه‌ی بسته با بدنه‌ی محکم قرار گرفته باشند.

وسایل آتش‌زا مانند فندک را فقط در صورتی می‌توان داخل چمدان قرار داد که مایع داخل آن خالی شده باشد.

ادوات موسیقی را در صورتی که اندازه‌ی آن از ۱۲۰ سانتی‌متر کمتر باشد می‌توان با خود به داخل هواپیما برد، اما ادوات موسیقی بالای ۱۲۰ سانی‌متر باید به قسمت بار تحویل داده شود.

انواع عطر و ادکلن و اسپری‌های خوشبو کننده را می‌توان به صورت بسته‌بندی به قسمت بار هواپیما تحویل داد.

 

اقلام دارویی

 

 

کدام وسایل را نمی‌توان به باربری هواپیما تحویل داد؟

حمل تمامی مواد منفجره مانند مایعات قابل اشتعال، مواد شیمیایی، کلاهک‌های انفجاری، دینامیت، منور، نارنجک، بنزین، گاز، تینر و باروت در داخل چمدان ممنوع می‌باشد.

میوه، گوشت، سبزیجات و سایر محصولات کشاورزی: اکثر کشورها در حفظ مواد ارگانیک خود مانند محصولات کشاورزی بسیار حساس هستند، به همین دلیل ورود هرگونه مواد غذایی و سبزیجات و هم‌چنین بذر گیاهان به داخل بار ممنوع است و پلیس فرودگاه، قوانین سخت‌گیرانه‌ای در این مورد دارد.

 

ممنوعیت‌های پلیس به هنگام خروج از کشور

به همراه داشتن هرگونه الکل، سرکه و ترشیجات.

خروج ارز از کشور، بیش از ۵۰۰۰ دلار ممنوع می‎باشد.

به همراه داشتن هرگونه مواد غیرفبل اشتعال ممنوع می‌باشد.

خروج هر نوع مواد مخدر، علاوه بر ممنوعیت پیگرد قانونی خواهد داشت.

خروج هرگونه مشروبات الکی به خارج از کشور، علاوه بر ممنوعیت، پیگرد قانونی دارد.

همراه داشتن هرگونه حیوان خانگی، نیازمندی مدارک لازم و. هماهنگی قبلی با ایرلاین مربوطه می‌باشد.

خروج هرگونه سکه طلا که جز پشتوانه ارزی کشور محسوب شود، ممنوع می‌باشد.

خروج خاویار بیشتر از ۲۵۰ گرم منوع می‌باشد.

خروج فرش دستباف بیش‌تر از ۲۴ متر برای هر مسافر ممنوع می‌باشد.

 

قوانین مایعات

مایعاتی که وزن بطری آن‌ها حداکثر ۱۰۰ گرم باشد و داخل کیسه‌های در بسته و مخصوص قرار گرفته شود، می‌توان به داخل کابین هواپیما برد. البته مایعاتی مانند شیر مادر و مواد دارویی، شامل این گزینه نمی‌شود. به این نکته دقت کنید که تمام مایعات در گیت‌های فرودگاه به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

اقلام دارویی

 

 

بایدها و نبایدهای دارویی

اکثر کشورهای دنیا قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای برای حمل مواد دارویی دارند. این قوانین تنها برای داروهای تخصصی نیست. بلکه برای حمل داروهای معمولی مانند کدئین نیز، نیاز به مجوز پزشک دارید.

در بیشتر کشورها، حمل داروها منع قانونی دارد و در صورت مشاهده، ممکن است مسافر دستگیر و طبق قوانین کشور مجبور به پرداخت جریمه شود و یا در برخی از موارد به حبس محکوم شود.

تمامی داروهای آرام‌بخش، کدئین دار، قرص‌های سرماخوردگی، آنفولانزا، مرفین و دگزامفتامین در اکثر مواقع دارای ممنوعیت هستند و حمل آن‌ها مجازات‌های شدیدی را در پی دارد.

 

اقلام دارویی

 

 

چند نکته مهم

قوانین حمل دارو در کشورهای مختلف متفاوت است. بنابراین یرای اینکه در گیت فرودگاه دچار مشکل نشوید، قبل از سفر به سایت هواپیمایی مراجعه کرده و اطلاعات لازم را در این خصوص مطالعه نمایید.

کشورها قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای حمل دارو دارند، بنابراین برای به همراه داشتن هر نوع دارویی به پزشک مراجعه کرده و مجوز داشتن دارو را دریافت کنید.

داروهای خود را در یک کیف کوچک و به صورت جداگانه قرار دهید، تا اگر نیاز به بررسی بود، دچار مشکل نشوید.

در صورتی که داروی مایع با خود حمل می‌کنید، بهتر است آن را در داخل کیسه نگه‌داری کنید.

اگر دارویی دارید که احتیاج به تزریق سرنگ دارد، سرنگ را در جای مطمئن نگه‌داری کنید و فراموش نکنید که به پزشک خود بگویید مجوز حمل سرنگ را نیز به شما بدهد.

 

 

منبع: ستاره ونک

ارسال پاسخ

آخرین دیدکاها:

    ابر برچسب

    آثار هنری آرامگاه مرد عصر آهن آشنایی با جزیره لنکاوی آشنایی با کشور مالزی اخذ ویزای عمان از غرق شدن کشتی در آب های اندونزی تا گم شدن در معابد کامبوج افغانستان امامزاده سید نصرالدین انجبل باستان شناسی برنامه هایی کاربردی برای دورکاری همزمان با گسترش کرونا بیروت تصاویری خاص در سراسر دنیا که در نتیجه کرونا بوجود آمده اند تماشای شفق قطبی در روسیه تمدید ویزاهای توریستی امارات متحده عربی جاذبه های گردشگری افغانستان جشن هانامی مجازی، لذتی جدید از شکوفه های گیلاس ژاپنی جنگ رستوران تی بیلیسو سن پترزبورگ روزهای رنگارنگ کریسمس از آتن تا ولز روستای دوزخدره، روستایی در میان رشته‌ کوه زاگرس! روستای وارنگه‌ رود زیبایی جادویی معابد شهر کیوتو از نگاه دوربین یک عکاس سفر مجازی برای کسانی که از محیط بیرون از خانه می ترسند شهری زیبا در هلند که به جای خیابان، کانال آب دارد! صدور گواهینامه بین المللی رانندگی فداکاران گمنامی که 12 هفته با حیوانات وحشی در قرنطینه اند قلعه سلاسل شوشتر لبنان لیکیا در ترکیه مراکز خرید مالزی مسجد صاحب الامر یا شاه طهماسب تبریز، بنایی که از ویرانی جان به در برد! مسجد کریستال مالزی ملی موزه موزه های باستان شناسی استانبول هتل Wyndham Grand استانبول هتل ‏Swissotel The Bosphorus استانبول پرواز افغانستان پویش در خانه ماندن؛ وظیفه همه مردم جامعه در مقابل کار درمانی کاخ ابیض، قدیمی‌ترین موزه مردم‌ شناسی ایران کاهش آلودگی هوا در چین و ایتالیا در زمان قرنطینه! کشور کوه آرارات در استانبول ​​​​​کشورهایی با بیش‌ترین ثبت میراث جهانی یونسکو