پرش به محتوا
جستجو
Close this search box.

 

کشور ارمنستان با توجه به مساحت کوچک خود اما تاریخ و تمدن بسیار قدیمی دارد، این کشور با طبیعت بکر و جاذبه های تاریخی و هنری خود به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جاذبه گردشگری جهانی است.

جاهای دیدنی کشور ارمنستان از نظر طبیعت، خیره‌کننده‌ترین مناظر اروپا را دارد، از جمله دیدنی های این کشور میتوان به قله کوه آرارات اشاره کرد، این کوه نماد ملی ارمنستان است و در کتاب مقدس به کوه آرارات، جایی که کشتی نوح فرود آمد، اشاره می‌شود.
ارمنستان اولین کشوری بود که مسیحیت را به عنوان دین ملی خود اعلام کرد. به همین دلیل خانه کلیساهای زیبا و هنری با معماری خاص است که اغلب در مکان های خاص و بکر ساخته شده اند و گردشگران زیادی را جذب می کنند.

از کلیساهای معروف این کشور می توان کلیسای بزرگ کاتولیک شهر ایروان، کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر،کلیسای سارکیس مقدس ،کلیسای سنت آستواتساتین نورک را نام برد.و از موزه های جذاب این کشور می توان به موزه هنرهای معاصر کافسجیان، موزه نسل کشی ارامنه، موزه ماتناداران، موزه سرگئی پاراجانف، موزه ساریان، موزه تاریخ و موزه آثار چوبی و غیره اشاره نمود .

از پارک های معروف این کشور میتوان به پارک بنای یادبود مادر ارمنستان، پارک کودک، پارک عشاق و منطقه سرسبز کاسکاد اشاره کرد.و از خیابان های معروف و شلوغ آن نیز می توان خیابان‌ شمالی ایروان، خیابان آبوویان، خیابان ماشتوتس، ایستگاه راه آهن و میدان آزادی  نام برد.

 

بهترین زمان سفر به ارمنستان

بهترین زمان سفر به ارمنستان فصل بهار است؛ چون هوا در اکثر مناطق این کشور معتدل است و جشن‌های متعددی در این کشور مثل جشن بزرگداشت زنان (8 مارس تا 7 آوریل) و جشن اعتدال بهاری (21 مارس) برگزار می‌شود. از طرف دیگر طبیعت این کشور هم در فصل بهار در زیباترین حالت خود قرار دارد.

البته پاییز ارمنستان هم برای عشاق باران و برگ‌های رنگارنگ درختان ایدئال است. در بیشتر روزهای این فصل ارمنستان آب و هوایی معتدل دارد.

 

اقامت در ارمنستان

بیشتر مجموعه هتل‌های مشهور جهان مثل رادیسون بلو در ایروان شعبه دارند و به غیر از این هتل‌ها، تعداد هتل‌های مستقل 5 ستاره نیز در این کشور کم نیست. هتل قفقاز، هتل نشنال، هتل گرند ایروان، هتل گلدن پالاس بوتیک و هتل الکساندر از جمله هتل‌های لوکس و گران‌قیمت ارمنستان هستند که هر کدام امکانات و خدمات خاص خود را نیز دارند.

برای اقامت به‌صرفه در ارمنستان، می‌توانید روی اتاقک حساب کنید. 

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از تورهای جذاب ارمنستان با ما در ارتباط باشید:

021-91007009

با ما در تماس باشید

021-91007009 09109100700