پرش به محتوا
جستجو
Close this search box.

ویزا چیست؟

اگر عازم سفر خارجی باشید، حتما با ویزا سروکار خواهید داشت. ما اینجا درباره این صحبت می‌کنیم که ویزا دقیقا چیست و چرا برای سفر به کشورهای خارجی باید آن را درخواست کرد؟
برای پاسخ به سوال «ویزا چیست؟» و فهم بهتر آن با یک مثال پیش می‌رویم. تصور کنید می‌خواهید به خانه کسی بروید. در قدم اول چه کار می‌کنید؟ طبیعتا از صاحب‌خانه اجازه می‌گیرید؛ چون ورود به هر خانه‌ای، بدون اجازه صاحب‌خانه‌اش ممکن نیست. ویزا هم به‌نوعی اجازه صاحب‌خانه محسوب می‌شود.
ویزا یک مجوز است؛ مجوزی برای سفر به کشورهای خارجی. هر مسافری که بخواهد به کشوری خارجی سفر کند، در وهله اول باید از آن کشور اجازه بگیرد؛ یعنی به سفارت‌خانه کشور مقصدش مراجعه و درخواست ویزای آنجا را می‌کند.
اگر شما هم قصد سفر به کشورهای خارجی را دارید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

هزینه گرفتن ویزا

برای هزینه ویزا نمی‌شود مبلغ و تعرفه خاصی مشخص کرد. دلایل زیادی هم برای این موضوع وجود دارد:

  • دلیل اول: ویزا انواع و اقسام متنوعی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد؛ مثل ویزای توریستی، ویزای کار، ویزای درمانی، ویزای تحصیلی و… .
طبیعتا هر کدام از آن‌ها هم تعرفه خاص و متفاوت خودشان را دارند؛ بنابراین اگر می‌خواهید از قیمت ویزا سردربیاورید، ابتدا باید نوع ویزای موردنیازتان را مشخص کنید.
  • دلیل دوم: هزینه ویزای هر کشوری متفاوت از کشور دیگر است؛ پس نمی‌توان یک مبلغ کلی برای آن ارائه داد.  نواسات نرخ ارز هم خودش نکته مهمی است. همان طور که می‌دانید، نرخ ارز به‌صورت روزانه و لحظه‌ای تغییر می‌کند؛ همین هم باعث می‌شود که نتوان برای ویزا، یک هزینه دقیق ریالی در نظر گرفت.
در نهایت اگر درباره هزینه گرفتن ویزا سوال دارید، پیشنهاد می‌کنیم با شماره 91007009-021 تماس بگیرید.

 

مدارک لازم برای گرفتن ویزا

هر سفارتخانه‌ای برای دادن ویزا به متقاضی، مدارک متنوعی از او دریافت می‌کند. بخشی از مدارک لازم برای گرفتن ویزا مشترک است. بخش دیگری از مدارک هم با توجه به نوع ویزا و قوانین کشور مقصد، متفاوت خواهد بود.
پاسپورت، شناسنامه و گواهی تمکن مالی به‌طور کلی برای گرفتن هر ویزایی ضروری است.
این نکته را به خاطر داشته باشید! در بیشتر موارد، لازم است مدارک فارسی شما برای سفارت ترجمه شده باشد. هنگام جمع‌آوری مدارک، حتما به این موضوع توجه کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید:

021-91007009

 

 

با ما در تماس باشید

021-91007009 09109100700