پرش به محتوا
جستجو
Close this search box.

 

اگر اهل گردشگری و ایران گردی هستید، از شمال تا جنوب، شهرهای دیدنی و اماکن گردشگری بی شماری برای سفر، اقامت و بازدید وجود دارند. اما در فصل زمستان، بزرگ ترین جزیره ایران می تواند مقصد خوبی برای اقامتی دلنشین باشد.

قشم، جزیره ای پیکانی شکل در تنگه هرمز است که توسط تنگه خوران (تنگه کلارنس) در خلیج‌فارس از سرزمین اصلی ایران جدا شده است. این جزیره بزرگ‌ترین و پرجمعیت ترین جزیره ایران واقع در استان هرمزگان و بزرگ‌ترین جزیره خلیج‌فارس است.

قشم مانند سایر شهرهای جنوبی ایران و هرمزگان، آب‌وهوای گرم و مرطوب دارد. در عین گرم بودن هوا، رطوبت نسبی به‌شدت بالاست. تغییرات دمایی قشم در فصول مختلف متفاوت است اما میانگین دما ۲۷ درجه سانتی گراد است که دمای نسبتا بالایی است. این در حالی است که متوسط دمای روزانه هوا در تابستان ۳۳ درجه است و دمای ۴۶ درجه هم به ثبت رسیده است. بااین‌حال، دمای هوا در فصول پاییز و زمستان و همچنین اوایل بهار متعادل تر است و زمان مناسبی را برای گردشگری فراهم می آورد. گرم‌ترین ماه ها تیر و مرداد و شروع سردی هوا از ماه مهر تا ماه بهمن است.
متوسط دمای روزانه در نیمه دوم سال، ۱۸ درجه سانتی گراد است که برای این جزیره دمای نسبتا مناسبی است. ماه های دی و بهمن، سردترین ماه های قشم و ازنظر دمایی، متعادل ترین ماه ها هستند؛ بنابراین انتخاب این دو ماه برای اقامت، سفر و گردشگری توصیه می شود. 

با سفر به جزیره قشم، امکان بازدید از اماکن گردشگری زیادی را خواهید داشت به‌طوری‌که این جزیره به سرزمین عجایب هفت گانه ایران نیز شناخته می شود. به‌صورت مختصر، معرفی کوتاهی از اماکن گردشگری بر روی نقشه جزیره قشم خواهیم داشت.

 

زمان مناسب برای سفر به قشم

قشم در بخش جنوبی ایران قرار گرفته و به عنوان جزیره‌ای گرمسیری، دارای زمستان‌های مطبوع‌تر و معتدل‌تری است. به همین دلیل پاییز و زمستان بهترین زمان برای سفر به جزیره قشم است.

 

غذاهای ویژه قشم

جزیره قشم دارای مجموعه‌ای از غذاهای محلی و بومی است که طعم و رنگ جنوب و ماهی‌های خلیج فارس را در خود دارد. از جمله معروف‌ترین غذاهای محلی قشم می‌توان به این غذاها اشاره کرد: ماهی برشته یا کبابی، زیبون، هواری، عنکاس یا ماهی مرکب، پودینی کوسه یا سفره ماهی، نان توموشی، پلو بچه میگو، برنج دیشو، عنکاس یا ماهی مرکب، موفلک و کلمبا.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر تورهای جذاب قشم با ما در ارتباط باشید:

021-91007009

با ما در تماس باشید

021-91007009 09109100700